Fotowoltaika / Ogrzewanie / Pompy Ciepła

Fotowoltaika / Ogrzewanie / Pompy Ciepła

Najtańszy dostawca energii elektrycznej

Nie jest żadnym zaskoczeniem fakt, że każdemu z nas zależy na tym, żeby przy każdej możliwości, oszczędzać jak największe pieniądze. W przeliczeniu na cały rok warto w przypadku optymalizacji kosztów wziąć pod uwagę wykorzystywane media – w tym prąd. W poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań warto na samym początku zadać sobie pytanie: jaki jest najtańszy dostawca energii elektrycznej? W tym artykule nie chcemy powielać odpowiedzi udzielanych już setki razy na różnych forach i portalach internetowych. Zamiast tego, postanowiliśmy podejść do tematu z odrobinę innej strony.

Sami bądźmy dla siebie dostawcą i producentem energii elektronicznej

Zastanawiając się nad tym jaki jest najtańszy dostawca energii elektrycznej z pewnością nie spodziewaliście się takiej odpowiedzi. Jednak w obecnych czasach, można bardzo łatwo zostać dostawcą jak i producentem swojej własnej energii elektrycznej. Wystarczy do tego jedynie zakup kilku niezbędnych komponentów i możemy produkować własną energię elektryczną.

Wykorzystaj niemiecki system i optymalizuj koszty za prąd

Zadając pytanie o to jaki jest najtańszy dostawca energii elektrycznej pomyśl również nad tym, w jaki sposób ty sam bądź sama, możesz oszczędzać energię. Dobrym wyborem może być system, który od lat doskonale sprawdza się na zachodzie Europy. Jego producentem jest niemiecka firma ENnergy GmbH. System ten wykorzystuje innowacyjną technologię, wykorzystującą naturalną energię słoneczną. Składa się m.in. z paneli fotowoltaicznych. Wydawałoby się, że panele są coraz bardziej popularne i w dzisiejszych czasach nie powinny budzić już emocji. W oferowanym przez nas mechanizmie panele fotowoltaiczne to jedne z narzędzi, które pozwalają na optymalizację kosztów dostawy i wykorzystania energii na terenie nieruchomości. Kompleksowy, nowoczesny dom składać się może z pompy ciepła Acalor, która wykorzysta wyprodukowaną przez panele energię do ogrzania całego domu oraz wody użytkowej. Takie rozwiązanie zapewni w twoim domu odpowiednią temperaturę, zwłaszcza w chłodne, zimowe dni. Sam system jest również tani w eksploatacji. Opierając się na posiadanych danych z różnych domostw, roczne koszta ogrzewania systemu ACALOR wynoszą średnio około 1150 złotych! Dla porównania, ogrzewanie gazem ziemnym z włączeniem energii słonecznej to koszta oscylujące w granicach 2700 złotych. Jak widać różnica jest zasadnicza.

W przypadku energii elektrycznej, pozyskiwanej z paneli fotowoltaicznych, pojawia się pytanie: skąd wziąć prąd, kiedy dni są mało słoneczne? Nowoczesne rozwiązania oferowane przez nas biorą pod uwagę wystąpienie takiego problemu. Coraz więcej właścicieli nieruchomości w Polsce, którzy zdecydowali się na nasz inteligentny system, włączyli również w użytkowanie Ennergy Power Box – czyli domowy magazyn energii elektrycznej. O tym innowacyjnym urządzeniu możecie przeczytać tutaj (link do artykułu o Power Boxie)

Naszym zdaniem formułowanie pytania jaki jest najtańszy dostawca energii elektrycznej jest błędne. Zamiast tego powinniście sobie zadać pytanie: co mogę zrobić ja sam, żeby zaoszczędzić jak najwięcej energii elektrycznej? Rozwiązania podaliśmy wam powyżej. Mamy nadzieje, że pomogą wam one w podjęciu decyzji, która na przestrzeni następnych lat, przyniesie wam jak najwięcej profitów, zwłaszcza teraz gdy ceny energii rosną.