Magazyn prądu / System podtrzymywania zasilania – ENnergy PowerBOX

Magazyn prądu / System podtrzymywania zasilania – ENnergy PowerBOX

Domowy magazyn energii elektrycznej

Doba rozwoju energii elektrycznej sprawia, że ludzie coraz częściej decydują się na to, aby stać się niezależnymi producentami energii elektrycznej na potrzeby własnego gospodarstwa domowego. W dzisiejszych czasach mogą nawet magazynować energię elektryczną. Dlatego też w tym artykule poruszona zostanie kwestia tego czym jest domowy magazyn energii elektrycznej.

Power box czyli jak magazynować energię?

Aby stworzyć domowy magazyn energii elektrycznej, jak łatwo się domyślić, potrzebujecie odpowiedniego urządzenia. W tym przypadku świetnie sprawdza się Power Box – urządzenie do podtrzymywania energii elektrycznej. Czym są PowerBoxy? To relatywnie niewielkich rozmiarów urządzenia, które podłączasz do sieci i gromadzisz nadmiar energii elektrycznej, wytwarzanej na przykład przez panele fotowoltaiczne. Po co gromadzić prąd? Po to, aby wykorzystać go, np. w późniejszym terminie. Jak widać, jest to niezwykle przydatne urządzenie, które pozwoli wam niejako decydować o tym kiedy wykorzystujecie prąd i na co oraz podtrzymujesz zasilanie w przypadku jego braku w dostawie.

Jak wygląda wydajność Power boxów?

Tworząc swój własny domowy magazyn energii elektrycznej zapewne chcecie wiedzieć co dokładnie oferują wam Power Boxy. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na który model się zdecydujecie. Przykładowo w sprzedaży są modele 18 kWh, które posiadają właśnie taką pojemność baterii i moc ciągłą do 10 000 watów i posiadające system ładowania potrzebujący od 2 do 4 godzin. Z drugiej strony są też modele 36 kWh, które jak sama nazwa wskazuje oferują 36 kWh energii oraz moc ciągłą do 20 000 watów. To na jaki model się zdecydujecie, powinno zależeć od waszych indywidualnych potrzeb. Przy dużych zapotrzebowaniach mamy indywidualne systemy do 216 kWh i 60 kW i większej mocy ciągłej.

Czy taki Power bo jest opłacalny?

Musicie wiedzieć, że domowy magazyn energii elektrycznej to dobra inwestycja, bo choć koszt zakupu urządzenia nie należy do najtańszych i przekracza kwotę 10tys. Złotych , to zwróci się bardzo szybko. Magazynując własną energię elektryczną, będziecie w stanie znacznie obniżyć potencjalne wydatki na prąd, zwłaszcza zimą kiedy wykorzystujemy go nieporównywalnie więcej niż latem. Jest to zdecydowanie długofalowa inwestycja, ale gwarantująca nie tylko zwrot zainwestowanych w urządzenie środków, ale zapewniająca bezpieczeństwo jeżeli chodzi o dostęp do energii elektrycznej. Posiadając Ennergy PowerBox nie musicie martwić się o planowane wyłączenia i awarie u zewnętrznego dostawcy.

Ennergy PowerBox jest szczególnie przydatny, kiedy posiadacie na terenie nieruchomości urządzenia, które wymagają stałego dostępu do energii elektrycznej. Są to np. komputery, systemy monitoringu i alarmowania, serwery itd. W ich przypadku, nawet czasowe odłączenie od energii elektrycznej może przynieść straty. Domowy magazyn energii elektrycznej – Ennergy PowerBox eliminuje tego typu szkody, zapewniając dostęp do nagromadzonego wcześniej prądu.

Ponadto jest to urządzenie zdecydowanie dedykowane osobom, które poszukują dla swojego nowoczesnego domostwa lub też firmy, rozwiązań na miarę XXI w. Jeśli do takich osób należycie, zapraszamy do kontaktu i polecamy magazyn prądu ENnergy PowerBox.