FAQ

Najszczęściej zadawane pytania

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi prosimy o kontakt.

ACALOR

Co to jest zawór rozprężny?

Jest to element, którego używamy z naszą pompą ciepła. Nie bez powodu: zawór redukuje ciśnienie czynnika chłodniczego poprzez zmniejszenie średnicy rury. Eksperci mówią również o regulatorze przegrzania.

Co to jest kolektor czynnika chłodniczego?

Konwencjonalne pompy ciepła wymagają kolektora czynnika chłodniczego jako zbiornika czynnika chłodniczego. Kompensuje wahania zapotrzebowania na czynnik chłodniczy w takich systemach z powodu różnych warunków pracy. Dzięki naszym pompom ciepła ACALOR ruch czynnika chłodniczego w systemie jest kontrolowany tak dokładnie, że zbiornik nie jest potrzebny. Jednocześnie system jest hermetycznie zamknięty.
Dzięki temu nie traci się czynnika chłodniczego – dlatego nie trzeba go przechowywać w kolektorze. Prostsza konstrukcja sprawia, że ​​pompy ciepła ACALOR są mniej skomplikowane i mniej podatne na zakłócenia podczas instalacji i eksploatacji.

Jaka jest współczynnik wydajności?

Współczynnik wydajności jest ilorazem mocy grzewczej do płatnej mocy napędowej pompy ciepła. Przykład: Aby wygenerować 10 kW ciepła, potrzebujesz 2 kW energii elektrycznej – współczynnik wydajności wynosi wtedy 5.
Im niższa temperatura skraplania i im wyższa temperatura parowania, tym wyższy współczynnik wydajności. Pompa ciepła ACALOR ma zdecydowanie najniższą temperaturę skraplania spośród wszystkich oferowanych systemów pomp ciepła, dzięki jasnym rurom skraplającym na często ponad 100 m² jastrychu – i dzięki temu osiąga znakomite parametry.

Co to jest ciepło parowania?

Aby przekształcić ciekły czynnik chłodniczy pompy ciepła w stan gazowy, potrzebna jest pewna ilość ciepła – które następnie staje się ciepłem parowania.

Czy jest możliwość regulacji tempertaury przy systemie ACALOR w pomieszczeniach i w jakim zakresie?

Jest możliwa regulacja temperatury +/- w punktach regulacji na regulatorze (punkt referencyjny to 22 °C , każde pomieszczenie ma stałą temp. i zmienie się wraz ze zmianą innych w tym samym czasie)

Czy Pompa ciepła ACALOR podrzewa wodę bieżącą?

Do podgrzewania wody jest potrzebna osobna pompa CBW znacznie mniejsza i gotowa do użytku po instalacji systemu

Jak długo trwa próba szczelności instalacji ? Co to jest ?

Jest to sprawdzenie poprawnego działania systemu ACALOR oraz jego szczelności przez wykwalifikowaną EKIPĘ montażystów. Taki proces trwa około 2-3 tygodni.

Jakie są wskazanie do okładzin podłogowych w przypadku montażu systemu ACALOR tj. (płytki, panele itd.)?

We wszystkich systemach ogrzewania podłogowego obowiązuje ogólna zasada, że ​​przewodność cieplna wykładziny podłogowej powinna być jak najwyższa. Im wyższa gęstość powłoki, tym niższy opór przenoszenia ciepła lub wyższa przewodność cieplna. Płytki jak na razie najlepiej przepuszczają ciepło.

Jaka jest najniższa temperatura przy funkcji chłodzenia systemu ACALOR?

Najniższa temperatura na podłodze to 20 °C przy wyłączonej wentylacji, zamkniętych drzwiach , gdyż dom,budynek musi być szczelny !

POWERBOX

Dlaczego wybrać magazyn energii POWERBOX ?

Bezobsługowy magazyn energii z certyfikatem TÜV – ENnergy POWERBOX® – może obsłużyć duże obciążenia mocy do 20 000 watów . Mówi się również o wysokim ciągłym osiągnięciu . Systemy magazynowania energii o wysokim poziomie ciągłej mocy są w stanie jednocześnie obsługiwać kilka urządzeń o dużej mocy (gospodarstwa domowego), bez konieczności kupowania dodatkowej energii elektrycznej w zakładach użyteczności publicznej.

Który magazyn energii POWERBOX mi odpowiada?

Dwa rozmiary – ta sama koncepcja

Pojemność baterii:

18 kWh (Brutto) 16 kWh (Netto)
36 kWh (Brutto) 32 kWh (Netto)

Moc ciągła:

18kWh Aż do10.000 Watt
36kWhAż do20.000 Watt

Zintegrowany falownik:

18 kWh – 3-fazowy10 kW
36 kWh – 3-fazowy20 kW

Wymiary:

18kWh S x W x G w cm: 60 x 120 x 80
36kWh S x W x G w cm: 60 x 120 x 80

CARPORT

Dlaczego CARPORT?

Możesz użyć własnego CARPORT’u, aby wyprodukować opłacalną energię elektryczną ze światła słonecznego, której możesz użyć bezpośrednio do naładowania pojazdu elektrycznego lub roweru elektrycznego. Ponadto możliwe jest doprowadzenie nadmiaru prądu do gospodarstwa domowego.

Jaki CARPORT mogę wybrać?

Możesz spersonalizować ENport Energy Carport. Masz wybór, czy użyjesz go jako zadaszenie standardowe, czy jako zadaszenie słoneczne. Oferujemy zadaszenia dla jednego lub dwóch pojazdów. Opcjonalnie możesz kupić wiatę słoneczną wraz z zasobnikiem energii.

STACJA ŁADOWANIA (do samochodów elektrycznych)

Stacja ładowania co to jest i jak mogę ja wykorzystać?

Stacja ładująca ENnergy to stała stacja ładująca do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Stacja ładująca ENnergy może być używana w prywatnych gospodarstwach domowych, a także w handlu. Proces ładowania odbywa się za pomocą 1-fazowego lub 3-fazowego przyłącza zasilania .

Idealne rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych!

FOTOWOLTAIKA

Dlaczego wybieramy panele fotowoltaiczne marki SHARP?

W zależności od tego, gdzie moduły fotowoltaiczne są zainstalowane, są wystawione na działanie różnych czynników środowiskowych. Dlatego muszą być niezwykle wytrzymałe.

Sharp używa więc do produkcji wysokiej jakości materiałów, odpowiednich do trudnych warunków otoczenia.

Jakie są zalety paneli SHARP?

System fotowoltaiczny to inwestycja długoterminowa. Abyś przez długi czas był zadowolony ze swojej decyzji, powinieneś móc polegać na jakości produktu. Stuletnia historia oraz ponad 55-letnie doświadczenie firmy Sharp na rynku energii słonecznej daje Ci pewność co do Twojej inwestycji. Dzięki Sharp Energy Solutions Europe powstało centrum doskonałości i innowacji w zakresie energii słonecznej na rynku europejskim.